0939-131-1372 danesh.tec@gmail.com
آموزش نوشتن رپورتاژ

چگونه رپورتاژ آگهی بنویسیم؟

نوشتن رپورتاژ آگهی در ابتدا شاید کار ساده ای به نظر برسد و نکته‌ای در آن وجود نداشته باشد اما به طور جد به شما توصیه می‌کنیم که برای تهیه یک رپورتاژ خبری خوب و تاثیر گذار حتما به نکاتی که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم توجه کرده و آن‌ها را مد نظر قرار دهید تا رپورتاژی که برای ایجاد آن هزینه صرف می‌کنید ، بازدهی مورد نظر را داشته باشد و زحمات شما به سادگی به هدر نرود. با این مقاله آموزشی از اِنیکا همراه باشید تا نحوه نوشتن صحیح رپرتاژ را بیاموزید.

همان طور که می‌دانید رپورتاژ آگهی با تبلیغات دیگر تفاوت‌های زیادی دارد و این گونه نیست که بخواهیم با یک متن ساده و یا از آن بدتر کپی پیست یک مطلب دیگر و انتشار آن در یک وبسایت حتی بسیار قدرتمند انتظار بازدهی بالا داشته باشیم. قطعا این دیدگاه کاملا اشتباه بوده و باعث دریافت نتایج ناامید کننده خواهد شد. یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در نوشتن رپورتاژ این است که هرگز به طور مستقیم به تبلیغ کالا، سایت یا خدمت مورد نظر نپردازیم. در ادامه مواردی که برای نوشتن رپورتاژ آگهی باید آن‌ها را مد نظر قرار دهیم را ذکر می‌کنیم.

مخاطب من کیست؟

پیش از آنکه دست به قلم ( دست به کیبورد! ) شوید از خود بپرسید که مخاطبتان کیست؟ من در حال نوشتن رپورتاژ برای چه نوعی از کاربران هستم؟ سن آنها چقدر است؟ جنسیت ، تحصیلات و مواردی از این قبیل و پس از آن با روشن شدن این موضوع به نوشتن بپردازید. قاعدتا نوشتن مطالب به شیوه بسیار سنگین و رسمی برای محصولی که مخاطب آن نوجوانان هستند نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

تیتر جذاب انتخاب کنید

پیش از آنکه به محتوا بپردازیم باید توجه کنیم که تیتر نقش بسیار حیاتی در نوشتن رپورتاژ دارد زیرا تا زمانی که تیتر جذابی در کار نباشد، کلیک و در نتیجه بازدیدی وجود نخواهد داشت و رپورتاژ شما با شکست مواجه می‌شود. پس از همین حالا به دنبال یک تیتر جذاب باشید. می‌توانید از تیتر سایر رپورتاژ ها بهره بگیرید. یکی از بهترین انواع تیترها جمله سوالی کوتاه است مانند ” بهترین موزه ایران کجاست؟” و یا مقایسه دو محصول یا خدمت مانند ” اتومبیل الف را انتخاب کنیم یا اتومبیل ب” . یکی دیگر از انواع رپورتاژ ها که خواننده‌های زیادی را به سوی خود جذب می‌کنند، رپورتاژ‌های مقایسه‌ی محصولات هستند . در این صورت تیتر را می‌توان به این صورت ایجاد کرد: ” کیفیت دوربین گوشی همراه الف در مقایسه با گوشی همراه ب” . اگر شما تیتر جذابی را انتخاب کنید در نهایت به کلیک می‌انجامد و کلیک به معنی بازدید است و این گونه رپورتاژ شما موفق عمل خواهد کرد و بازدهی خواهد داشت.

مطلب را ساده بنویسید

فرایند نوشتن رپورتاژ زمانبر و طولانی است زیرا باید متن آن به شکلی نوشته شود که علاوه بر پوشش تمام نکات ، ساده و عامیانه باشد تا همه مخاطبین بتوانند متوجه منظور نهایی آگهی شوند. صاحبان کسب و کارها از آنجایی که آشنایی و تخصص زیادی در موضوع خود دارند لذا گرایش زیادی به نوشتن کلمات تخصصی دارند که ممکن است خواندن آن برای افراد دیگر چندان جالب و جذاب نباشد. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود همواره متن رپورتاژ توسط فرد دیگری نوشته شود و یا این که اگر صاحب کسب و کار خود اقدام به نوشتن متن رپورتاژ می‌نماید، به این نکته توجه داشته باشد که مخاطبین رپورتاژ مردم عادی هستند نه متخصصین آن حوزه!

تکرار نکنید

اگر به تبلیغات معمولی نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که نکته یا نکاتی مدام در آن‌ها تکرار می‌شوند تا از این طریق بهتر در دید مخاطب قرار بگیرند . اما حین نوشتار یک رپورتاژ باید به این نکته توجه کنید که متن شما با یک تبلیغ معمولی فرق دارد و شما این اجازه را ندارید که نکاتی را مدام تکرار کنید زیرا مخاطبان شما به اندازه کافی باهوش هستند و متوجه تبلیغاتی بودن رپورتاژ خواهند شد. پس از تکرار بپرهیزید و سعی کنید آن را مانند یک داستان روایت کنید: خلاصه و روان .

کل ماجرا را رو نکنید

توجه داشته باشید که مخاطبان حوصله خواندن تاریخچه کسب و کار یا محصولات شما را ندارند. آن‌ها فقط می‌خواهند با بخشی از کارهای شما آشنا شوند. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که در یک رپورتاژ آگهی به جای پرداختن به کل ماجرا فقط بخشی از آن را مورد بررسی قرار دهید تا مخاطبین علاقه بیشتری به خواندن آن داشته باشند. بهتر است بخشی از کار را که جذاب تر است برگزیده و درباره آن صحبت کنید مثلا این که چگونه جنس الف توانست فروش خوبی پیدا کند . از طرف دیگر نباید مطالب را مبهم بیان کنید زیرا این نوع نگرش در نگارش بازخورد منفی دارد اما از سویی دیگر همانطور که پیشتر گفتیم همه ماجرا را هم رو نکنید زیرا در این صورت برای مخاطبین کنجکاوی باقی نمی‌ماند و در نتیجه برای رفتن به مرحله بعدی ترغیب نخواهند شد. پس از ابهام به خوبی استفاده کنید و افراط و تفریط را کنار بگذارید.

شخصیت ایجاد کنید

اگر خوب دقت کنید ، همه‌ی ما دوست داریم که داستان‌هایی درباره افراد بشنویم تا شرکت‌ها و سازمان‌ها . مطالعه سرگذشت افراد یا دستاوردهایشان بسیار جالب تر از مطالعه سرگذشت شرکت‌هاست. شما می‌توانید درباره یکی از اشخاص کلیدی سازمان ، یکی از کارکنان و خانوادشان بنویسید و شخصیت ها را به خوبی شکل دهید. در نهایت مخاطبین که نگاهشان به رپورتاژ آگهی شما می‌افتد، بی اختیار غرق در خواندن شده و در نهایت می‌بینید که تا انتهای رپورتاژ شما را خوانده اند، بدون این که متوجه جنبه تبلیغاتی آن شوند.

درباره موضوعات جذاب بنویسید

موضوع شما هر چقدر مناسب تر و جذاب تر باشد ، احتمال کلیک بر روی آن بیشتر خواهد بود. یکی از جذاب ترین موضوعات برای مخاطبان خدمات منحصر به فردی است که سازمان‌ها برای کمک بیشتر به مشتریانشان ارائه می‌دهند و به این ترتیب رضایت خاطر آنان را فراهم می‌سازند. برای مثال یک کلینیک دندانپزشکی می‌تواند با مصاحبه با یکی از مشتریان و درج تصاویر با لبخند و رضایت تعداد زیادی خواننده را به سوی خود جذب نماید.

از صفت عالی استفاده نکنید

استفاده از صفت عالی در نوشتن رپورتاژ آگهی می‌تواند به مخاطب القا کند که در حال خواندن یک تبلیغ است صفاتی ماند بهترین ، با کیفیت ترین ، ماندگار ترین و … . به جای آن می‌توانید از صفات تفضیلی استفاده کنید مثلا جنس الف دوربین با کیفیت تری نسبت به جنس ب دارد.

چکیده مطلب بسیار مهم است

چکیده مطلب جایی است که شما باید در 30 الی 40 کلمه کل موضوع رپورتاژ را به شیوه‌ای حرفه‌ای بیان کنید. در نوشتن چکیده که در واقع عصاره ای از کل مقاله است به نکات زیر توجه کنید:

  • در نوشتن چکیده با محدودیت کلمات مواجه اید پس به جزئیات نپردازید و کلی گویی کنید.
  • چکیده باید خلاقانه و جالب باشد.
  • کمتر از 30 کلمه و بیشتر از 40 کلمه نباشد.
  • اطلاعات را مبهم ننویسید.
  • توجه داشته باشید که با خواند چکیده کاربر تصمیم می‌گیرد که ادامه مطلب را بخواند و یا نه پس به نکاتی که گفتیم خوب دقت کنید!

متن اصلی

متن اصلی که همان محتوای مطلب است باید شامل کل اطلاعات مورد نظر باشد و نگارش آن به صورتی باشد که اطلاعات را به خوبی به مخاطب برساند. به جای تبلیغ و تکرار ، مانند یک داستان موضوع خود را مطرح کنید. اگر در متن اصلی خود می‌خواهید چیزی را ثابت کنید بهتر است در چکیده با این ادعا اشاره ای داشته باشید. متن اصلی نباید یکسره و خسته کننده باشد . از تیترهای h2، h3 و … در نوشته خود استفاده کنید. برخی از کلمات را پررنگ کرده تا خواندن را برای مخاطبین آسان نمایید. حتما از عکس و فیلم هم برای تاثیرگذاری بیشتر استفاده کنید.

دعوت به انجام عمل

اگر در تمام موارد قبلی موفق ظاهر شده باشید ، زمان دعوت به انجام عمل فرا می‌رسد . شما باید خواسته خود را به شکلی بیان کنید که مخاطبین به درخواست شما جواب مثبت دهند. این خواسته با شکل گرافیکی جالب بایستی همراه بوده و به صورت دعوت به کلیک بر روی یک لینک و یا پر کردن یک فرم باشد.

به محتوای بهینه شده توجه کنید

استفاده از کلمات کلیدی به تعداد زیاد و به گونه‌ای مصنوعی می‌تواند علاوه بر تاثیر منفی کاربران جریمه گوگل را هم در پی داشته باشد. بنابراین به نسبت تعداد کلمات کل متن ، تعداد کلمات کلیدی را مشخص کنید. هم‌چنین اگر از کلمه کلیدی در تیتر های h2 و h3 استفاده کرده اید ، حتما درباره آن‌ها در پاراگراف بعدی چیزی بنویسید در غیر این صورت گوگل متوجه این موضوع می‌شود. در واقع گوگل به محتواهای یونیک و تازه علاقه مند است و برای آن‌ها اولویت قائل می‌شود پس به هیچ وجه کپی کاری نکنید و متن منحصر به فرد خود را ایجاد کنید.

اخلاق مداری را رعایت کنید

از آنجایی که مردم به محتوای رپورتاژ آگهی اعتماد زیادی دارند، به همین خاطر باید موضوعات صحیح را در رپورتاژ خود بیان کنید و از صحت علمی آن‌ها مطمئن باشید. از سویی دیگر تجربه ثابت کرده است که  اشاره به تبلیغاتی بودن مطلب با فونت ریز در ابتدای نوشته تاثیر منفی بر مخاطبین شما نخواهد داشت . چه بسا همین کار حس اعتماد بیشتری را به وجود آورد.